Nice 1 Liga: Sosnowiec zdobyty! Miedź wraca na fotel lidera

239

Za nami mecz 21. kolejki Nice 1 Ligi, w którym Miedź Legnica wygrała w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem 0:2. Zwycięstwo legnickiej drużynie znowu zapewnili dwaj panowie P, czyli Piasecki i Piątkowski, wyrastający pomału na postrach pierwszoligowych obrońców. Tym samym sosnowiczanom nie udał się rewanż za ubiegłoroczną porażkę, kiedy to zostali “rozjechani” w Legnicy 4:1.

Po raz kolejny trener Dominik Nowak nie mógł skorzystać z Wojtka Łobodzińskiego, który nadal uskarża się na uraz, natomiast w szeregach Zagłębia zabrakło Arkadiusza Jędrycha i Adama Banasiaka. Brak Jędrycha okazał się dość dużym osłabieniem dla gospodarzy, bo bez niego defensywa sosnowiczan nie funkcjonowała już tak sprawnie jak w meczach poprzednich.

Spotkanie to było typowym meczem walki, czasem dość agresywnej. Dominowała gra w środku pola, tylko od czasu do czasu obie drużyny dochodziły do w miarę groźnych sytuacji. Jedną z nich legniczanie zamienili na bramkę dającą im prowadzenie. W 38. minucie, po składnie rozegranej akcji w polu karnym, Marquitos podaje do Fabiana Piaseckiego a ten nie miał najmniejszych problemów z wbiciem piłki do bramki bronionej przez Kudłę.

W drugiej połowie Zagłębie próbowało odrobić straty, jak przystało na drużynę, która też chce się liczyć w walce o awans do ekstraklasy. Jednak to Miedź w tym meczu była drużyną skuteczniejszą, co udowodniła w 73. minucie. Tym razem Piątkowski otrzymuje podanie od Santany, zakręcił jednym z obrońców Zagłębia i strzałem między nogami bramkarza drużyny gospodarzy podwyższa wynik na 0:2 dla Miedzi. Takim też rezultatem, mimo usilnych prób piłkarzy Zagłębia, kończy się to spotkanie.

Dzięki cennej wygranej i zdobyciu 3 punktów Miedź wraca na fotel lidera, mając na swoim koncie 37 punktów i o 2 punkty wyprzedzając Chojniczankę. Warto jednak dodać, że drużyna z Chojnic ma o 2 mecze mniej rozegrane od Miedzi, swoje spotkanie rozegra dopiero dziś o 18.00 z Podbeskidziem Bielsko-Biała i od wyniku tego meczu zależeć będzie to, czy Miedź pozostanie w fotelu lidera. Swoje najbliższe spotkanie legniczanie rozegrają w piatek, 16 marca o godz. 19.00 w Legnicy a ich przeciwnikiem będzie drużyna Wigier Suwałki.