Już 21 października wybory samorządowe

1
356

Już w najbliższą niedzielę, tj. 21 października br. odbędą się wybory do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Lokale wyborcze otwarte będą od 7.00 do 21.00.

W Legnicy uprawnionych do głosowania jest 77 564 osób, które głosować będą w 49 obwodach wyborczych funkcjonujących w ramach 4 okręgach wyborczych. W wyborach do rady miejskiej wybierać będziemy 23 radnych spośród 155 kandydatów, natomiast o najwyższy urząd w Legnicy, czyli o fotel prezydenta miasta ubiegać się będzie w tych wyborach 5 kandydatów.

O to stanowisko powalczą: obecny prezydent Tadeusz Krzakowski (KWW Tadeusza Krzakowskiego), Jarosław Rabczenko (KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA), Arkadiusz Baranowski (KW Prawo i Sprawiedliwość), Michał Huzarski (KKW SLD LEWICA RAZEM) oraz Adam Gizicki (KWW Kukiz’15).

O 23 miejsca w Radzie Miejskiej Legnicy powalczą natomiast:

 OKRĘG NR 1 

Lesław Rozbaczyło, Piotr Niemiec, Karolina Jaczewska-Szymkowiak, Krystyna Mirończyk, Mateusz Górak, Anna Gałęzowska, Jacek Woźniak (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA)

Tomasz Tamioła, Tomasz Kaptur, Elżbieta Rodak, Alicja Przerywacz, Marek Turek, Danuta Rajczakowska-Hawrot, Alicja Bombała (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM)

Wojciech Nazarewicz, Barbara Barszcz-Szczypiorska, Anna Bałka-Kluwak, Joanna Stokłosa, Tomasz Butyński, Bartosz Lewandowski, Krzysztof Lawryńciów (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15)

Łukasz Laszczyński, Anna Płucieniczak, Renata Najdecka, Grażyna Majchrzyk, Adam Stępień, Andrzej Makowski, Arkadiusz Wisłocki (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

Ryszard Kępa, Adam Juniszewski, Anna Butrym, Marek Filipek, Arkadiusz Zając, Anna Kącka, Anna Wolniewicz (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TADEUSZA KRZAKOWSKIEGO)

 OKRĘG NR 2 

Jarosław Rabczenko, Józef Baściuk, Danuta Barcewicz, Dawid Stefanik, Łukasz Podlipski, Aleksandra Krzeszewska, Magdalena Woźniak, Alicja Szestakowicz (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA)

Czesława Niżnik, Monika Serkies, Joanna Widz, Jan Brzozowski, Rafał Ciak, Mirosław Drozd, Dorota Cieciak, Grażyna Sokołowska (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM)

Andrzej Ksel, Łukasz Podkalicki, Mariusz Boguszewicz, Paweł Muchowski, Krzysztof Makowski, Monika Uchwał, Grażyna Popilowska, Małgorzata Chmielecka (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15)

Jolanta Kowalczyk, Kamil Halot, Joanna Kielar, Krzysztof Siwak, Andrzej Lorenc, Iwona Hajkowska, Piotr Korolski, Beata Sobolewska-Strzelczak (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

Grażyna Pichla, Wojciech Cichoń, Bożena Miktus-Guzicka, Wojciech Szydłowski, Agnieszka Pacanowska-Cholewińska, Paweł Żabicki, Małgorzata Szałańska, Edward Dobosz (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TADEUSZA KRZAKOWSKIEGO)

 OKRĘG NR 3 

Maciej Kupaj, Jan Szynalski, Grażyna Wawrzkowicz-Drozd, Marek Iwaśków, Malwina Juszczak-Duda, Zbigniew Trepka, Justyna Ogórek, Andrzej Soja (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA)

Sylwia Chmielewska, Paweł Mączka, Anna Kaczmarek, Piotr Piotrowski, Renata Wawrzków-Kartowicz, Renata Sowińska, Waldemar Tutaj, Zbigniew Tamioła (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM)

Adam Gizicki, Sławomir Skowroński, Paweł Danek, Sylwia Chmielewska, Teresa Jasińska, Sebastian Hudyka, Wanda Puchała, Wacław Huk (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15)

Arkadiusz Baranowski, Joanna Śliwińska-Łokaj, Robert Salecki, Adam Łozowski, Adam Witkowski, Paweł Piłat, Teresa Ilnicka, Katarzyna Wojciechowska (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

Ignacy Bochenek, Barbara Morawiec, Bogumiła Słomczyńska, Piotr Będzikowski, Barbara Galant, Marcin Wysocki, Danuta Korzeniewska, Maria Zajączkowska (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TADEUSZA KRZAKOWSKIEGO)

 OKRĘG NR 4 

Krystyna Barcik, Grzegorz Lewandowski, Marzena Tresberg, Andrzej Zychowicz, Michał Kuriata, Dorota Wasilewska, Jerzy Bednarz, Jerzy Potycz (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA)

Michał Huzarski, Bożena Kaszewska, Andrzej Srzedziński, Katarzyna Pikul, Janusz Szymański, Grzegorz Dygudaj, Izabela Leszkiewicz, Hanna Zalewska (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM)

Benedykt Ksiądzyna, Krzysztof Klara, Daniel Nowik, Andrzej Zejler, Ewa Sudoł, Agnieszka Okarma, Izabela Popławska, Sylwia Lamek (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15)

Marta Wisłocka, Zbigniew Rogalski, Jacek Seredyński, Rafał Starnawski, Lucyna Kurylak, Alicja Kącka, Patryk Czubiński, Rafał Rajczakowski (KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ)

Tadeusz Krzakowski, Piotr Żabicki, Dariusz Popiwczak, Ewa Czeszejko-Sochacka, Joanna Nitek, Celina Witkowska, Elżbieta Dybek, Sławomir Kozioł (KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TADEUSZA KRZAKOWSKIEGO)

Jak wyglądać będzie głosowanie? To wyjaśnia specjalny spot przygotowany przez PKW

Sprawdź gdzie jest Twój lokal do głosowania >> Kliknij tutaj

Już 21 października wybory samorządowe
5 (100%) 2 głosów

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here