Straż Miejska sprawdza czym legniczanie palą w piecu

Rozpoczął się sezon grzewczy, w związku z czym legnicka Straż Miejska rozpoczęła kontrole mieszkań, by sprawdzić czym legniczanie palą w piecach. Na szczęście nie stwierdzili jeszcze przypadków spalania niebezpiecznych materiałów. I mamy nadzieję, że tak już zostanie.

Jednak w poprzednich latach bywało z tym znacznie gorzej. Podczas takich kontroli Strażnicy Miejscy wielokrotnie wykrywali procedery spalania materiałów nielegalnych i niebezpiecznych dla zdrowia., np. plastikowych opakowań, styropianu czy pociętych opon. Przypomnijmy, że taki sposób pozbywania się śmieci jest nielegalny i stanowi naruszenie przepisów, co zagrożone jest karą grzywny do 5000 zł.

Warto pamiętać, że przepisy naruszymy także wtedy, gdy nie wpuścimy do domu Strażników Miejskich i uniemożliwimy im kontrolę. W świetle przepisów takie zachowanie (na mocy art. 225 kk.) zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Fot. portal.legnica.eu

Straż Miejska sprawdza czym legniczanie palą w piecu
5 (100%) 1 głosów

Piotr Cybulski

Dziennikarz radiowy i prasowy, publicysta i bloger. Redaktor naczelny portalu Legnica24.info. Kontakt ze mną: piotr.cybulski@legnica24.info.

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Straż Miejska sprawdza czym legniczanie palą w piecu"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamil
Gość
A ja zapraszam do siebie – jak maja mnie kontrolować, to nie widzę problemów. Palę pelletem – kocioł EEI PELLETS zakupiony z dotacji – spełnia wszystkie wymagania ekoprojektu w zakresie efektywności energetycznej i emisji zanieczyszczeń. Jakbym miał kocioł na węgiel to bym się obawiał takich kontroli. W dodatku straż miejska w pierwszej kolejności prosi o paragon/fakturę za zakupiony węgiel oraz certyfikat jakości węgla, a nie próbkę popiołu. A składy nie mają obowiązku wydawania takich zaświadczeń, w dodatku papier przyjmie wszystko – można nawet napisać że zakupiony węgiel to chociażby antracyt, więc jak z wiarygodnością takich certyfikatów? Co to za certyfikat,… Czytaj więcej »
Krzysztof 69
Gość
Zgadzam się z wypowiedzią Kamila. Te kontrole to TOTALNA FIKCJA! Bo co tak naprawdę kontrolują? W moim przypadku jedyną rzeczą którą kontrolowali to to co ja mam w kotłowni i rachunek za węgiel z legalnego obrotu i to by było na tyle! Nie, nie osobiście nie spalam żadnych śmieci i jestem zwolennikiem takowych kontroli, ale w Legnicy to jest totalna fikcja bo wystarczy, że np. styropian, opony, butelki plastikowe czy nawet papę będę trzymał w innym pomieszczeniu niż kotłownia to mi tego nie sprawdzą, bo nie mają prawa robić w domach rewizji! A w nocy po troszeczkę będę wrzucał do… Czytaj więcej »