Wszystkie pięcioczłonowe pociągi Kolei Dolnośląskich już w Legnicy

Do Legnicy dotarł właśnie ostatni z 11 składów pięcioczłonowych pociągów typu Impuls 45WE, wyprodukowanych przez nowosądecką firmę NEWAG a zakupionych przez Koleje Dolnośląskie. Pasażerowie wsiądą do nich już za kilka tygodni.

Przypomnijmy, że pierwsze z nich spółka odebrała już 13 września. W chwili obecnej w użyciu znajduje się 9 Impulsów a kolejne pojawią się na torach zaraz po przejściu wszystkich niezbędnych testów. Po dopuszczeniu do użycia będą wozić pasażerów do Wrocławia, Międzylesia, Lichkova, Węglińca, Legnicy, Rawicza czy Jelcza Laskowic.

Zadowolenia z nowego taboru Kolei Dolnośląskich nie kryje Jerzy Michalak – członek zarządu województwa dolnośląskiego. –Niesamowite jest to, jak bardzo Koleje Dolnośląskie rozwinęły się w ciągu 10 lat swojej działalności. Zaczynały z 5 pociągami, a dziś po odbiorze 11 EZT mają do dyspozycji aż 56 nowoczesnych, klimatyzowanych i dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. I z dumą dodaje. -Cieszymy się, że postawiliśmy na rozwój kolei w regionie.

Prawie 100-metrowe pięcioczłonowe składy IMPULS 45WE, to najdłuższe i najnowocześniejsze pociągi, jakimi dysponują regionalni przewoźnicy w Polsce. Mieszczą 249 miejsc siedzących i wyposażone są w pokładowe wi-fi, gniazdka elektryczne z portami USB, a także regulowane fotele, zapewniające pasażerom komfort jazdy na nieco dłuższych trasach. Na wyposażeniu mają też m. in. monitoring, defibrylator AED czy system informacji pasażerskiej.

Warto dodać, że Impuls 45WE jest jak dotąd naj­szyb­szym pojaz­dem pasa­żer­skim wypro­du­ko­wa­nym w Polsce. W sierp­niu 2015 r. pobił rekord pręd­ko­ści na torze testo­wym, rozpędzając się na Centralnej Magistrali Kolejowej do 225,2 km/h. Maksymalna prędkość eksploatacyjna składów wyprodukowanych dla Kolei Dolnośląskich to 160 km/h.

Wszystkie pięcioczłonowe pociągi Kolei Dolnośląskich już w Legnicy
5 (100%) 24 głosów

Piotr Cybulski

Dziennikarz radiowy i prasowy, publicysta i bloger. Redaktor naczelny portalu Legnica24.info. Kontakt ze mną: piotr.cybulski@legnica24.info.

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Wszystkie pięcioczłonowe pociągi Kolei Dolnośląskich już w Legnicy"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dawid
Gość

Niesamowite, jeden z nielicznych którym chciało się pogrzebać nieco więcej o Impulsach i który nie ograniczył się do kopiuj/wklej suchego komunikatu prasowego. Zapraszam na http://rynek-kolejowy.pl

Maestro
Gość

A ja mam takie pytanie jako laik kolejarski. Dlaczego pociąg który ma rekord prawie 260 km/h na Dolnym Śląsku ma maksymalną prędkość eksploatacyjną 160 km/h, czyli o prawie 100 km/h mniej?

Kazik
Gość

Tego to nawet kolejarze ie wiedzą 😀